Tag: urlop

urlop

Gdzie na odpoczynek nad Morzem Bałtyckim? Garść wskazówek, o których nie wiedziałeś

Polskie morze stanowi świetną alternatywę, jeśli chodzi o spędzenie letniego urlopu. Nadmorskie kurorty prezentują różnorodną ofertę rozrywkową i noclegową w zależności od wielkości i lokalizacji. Są w kraju miejsca znane z wyjątkowo zadbanych i urokliwych plaż. Natomiast niejednokrotnie zdarza się tak, że najbardziej oblegane i popularne nadmorskie kurorty posiadają bardzo wąską i krótką plażę. Tak jest przykładowo w Sopocie. Ponadto popularne kurorty są w większości przypadków bardzo zatłoczone, co utrudnia odpoczynek.

Read more

Kwatery i domki letniskowe- idealny sposób na efektywny relaks jak również niesamowite wspomnienia

Planując wyjazd na odpoczynek należy pomyśleć o odpowiednim miejscu noclegowym. Mogą być to pola namiotowe, przeróżne kwatery, domki oraz domki letniskowe. Wybierając owe miejsce należy kierować się standardem wyposażenia, dostępem do bieżącej ciepłej wody oraz toalecie. Oczywiście każda osoba oczekuje czegoś innego, jedni chcą więcej, a niektórym wystarczy zwykłe pole namiotowe bez dostępu do chociażby ciepłej wody.

Read more

Wyjeżdżamy na majówkę!

Po ciężkiej zimie pojawiła się wreszcie ożywcza wiosna. Meteorolodzy oceniają, że w obecnym roku dni wolne na początku maja będą wyjątkowo ciepłe. Polacy tłumnie wyjadą na urlop, by napawać się ciepłem. Dla czytelników, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie zamierzają pojechać na dni urlopowe, prezentujemy ten oto krótki przewodnik. Opisujemy w nim trzy atrakcyjne kierunki, które warto brać pod uwagę.

Read more

W jakie ojczyste zakątki udać się na wczasy, aby utęskniony wypoczynek okazał się strzałem w dziesiątkę

Jeżeli chodzi o planowanie urlopowych podróży, to polskie familie wyznają zazwyczaj jedną zasadę: zimą udajemy się w góry, najlepiej te wysokie, czyli np. Sudety, a w trakcie wakacji stawiamy na tygodniowy relaks nad wodą, np. nad Morzem Bałtyckim. Tamtejsza woda morska nie bywa co prawda tak cieplutka, jak ta w Morzu Śródziemnym, ale i ceny za pobyt na północno-zachodnim terenie naszego państwa nie sięgają wygórowanych kwot.

Read more

Gdzie wyjechać na wakacje?

Wakacje czy to wiosną, czy także latem trzeba planować z pewnym wyprzedzeniem, aby unikać później trudności ze znalezieniem interesujących ofert. Zwyczajowo najlepiej nie żałować zbyt dużo pieniędzy na wakacje swoich marzeń.

Read more

Poznaj wyjątkowość Pienin jadąc w góry

W dosłownie całej Polsce bez żadnego problemu możemy znaleźć całe mnóstwo atrakcyjnych miejsc, które świetnie mogą się nadawać na kilkudniowy wyjazd. Szczególnie bogate możliwości mają tu amatorzy gór, bo niemalże cała południowa część naszego kraju jest wręcz zdominowana przez takie właśnie obszary. Warto jednak zauważyć, że w w wielu przypadkach możemy się tu spotkać przede wszystkim z regionami dość chętnie odwiedzanymi przez turystów, co ma zarówno dobre, jak i złe strony.

Read more

Cudowne wczasy w egzotycznych krajach – Jamajka i Mauritius

Jeśli w tym roku chciałbyś wyjechać do egzotycznych krajów na wczasy, skorzystać z czarownej pogody, gorącego słońca i pięknych piaszczystych plaż na wyspach, to zalecamy Ci dwa miejsca - Jamajkę oraz Mauritius. Jamajka to wyspa, która jednocześnie pełni funkcję Państwa, znajdująca się na Morzu Karaibskim na południe od Kuby. Jamajka to niesłychanie barwne, roztańczone miejsce, w którym naturalnie nie będziesz się nudzić. Jeśli lubisz rytmy muzyki reggae, egzotyczne, urozmaicone krajobrazy, a także otwartych na ludzi mieszkańców to bez wątpliwości znakomicie będziesz się tam bawić.

Read more

Najlepszy kierunek wakacyjnej podróży- Mazury. Cudowne krajobrazy, atrakcje i zabytki, które czekają na turystów na Mazurach

Oprócz popularnych podróży nad morze czy też w góry, dużo osób co roku wybiera się na Mazury. Ta przepiękna kraina geograficzna przyciąga turystów jak również zachwyca swoim urokiem. Jest idealnym miejscem do wypoczynku, zarówno dla tych, którzy lubią jeziora jak i tych, którzy chcąc pozwiedzać bądź wypocząć w inny sposób.

Read more