Prywatne i państwowe tereny inwestycyjne. Zobacz, co warto wiedzieć?

Na początku lat 90-tych, Polska przechodziła wielką transformację gospodarczą. Każdy teren, który do niedawna był własnością publiczną, mógł zostać odsprzedany za niewielkie pieniądze osobom prywatnym. Nastał ogromny rozrost nowych firm, ludzie zaczęli się wzbogacać, wprowadzając do Polski niedostępne do niedawna produkty.

Jednak we współczesnych realiach, nie jest wcale tak łatwo otworzyć swój biznes. Jednak tym co nadal pozostało w cenie są grunty.

pomieszczenie na magazyn

Autor: Yosuke WATANABE
Źródło: http://www.flickr.com

Polska jest krajem nieustannie rozwijającym się. Dlatego, każdego roku przypływa do nas obcy kapitał, przeważnie zachodni. Budowane są nowe firmy, obszary ekonomiczne na peryferiach miast, a również kolejne miejsca pracy. Jednak żeby taka korporacja mogła u nas powstać, niezbędne są tereny inwestycyjne, na których możemy wybudować nową fabrykę.

Żeby poszerzyć wiedzę na omawiany wątek obejrzyj stronę (https://www.installgroup.pl/konstrukcje-stalowe), która zawiera interesujące dane na przedstawiany temat – wystarczy kliknąć!

Są one często własnością osób prywatnych, niekiedy rolników, którzy dzięki sprzedaży są w mocy odczuwalnie poszerzyć swoje zasoby finansowe. Tak samo jest w sytuacji, kiedy planowana jest budowa kolejnej autostrady. Mimo iż większość ziem jest nadal państwowa, to i tak wzdłuż projektu nierzadko trafia się, że potrzebne tereny inwestycyjne są własnością osoby prywatnej, od której trzeba ten obszar odkupić.

Innym wydarzeniem które nastąpiło w latach 90-tych, było zamknięcie wielu podupadłych fabryk i hut. Na tych terenach, w większych miejscowościach, ostatnimi czasy powstały strefy przemysłowe. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej, te tereny, będące własnością gmin, rozkwitły. Zaczęto otwierać tam filie uniwersytetów, obszerne magazyny do wynajęcia, korporacje z zagranicznym kapitałem zaczęły przenosić tam swoje jednostki, więcej informacji tereny inwestycyjne. współcześnie są to swego rodzaju strefy ekonomiczne, które nie znajdują się na peryferiach a w większych dzielnicach miast.

Wrocław jest doskonałym przykładem strefy przemysłowej. Odszukamy na niej laboratoria szkół wyższych, w których uczniowie przeprowadzają różne badania, stworzono liczne magazyny do wynajęcia, tereny biurowe. Dojazd do tego punktu jest bardzo dogodny, jest nawet specjalna linia miejska, biegnąca do tego miejsca.

W takim miejscu jak Polska, gdzie cały czas postępuje rozwój gospodarczy i spory napływ zachodniego kapitału, konieczne są tereny inwestycyjne. Zarówno osoby prywatne jak i miasta, mogą odsprzedawać lub dzierżawić swoje grunty zachodnim inwestorom. Jest to dobra sytuacja dla wszystkich, bowiem otwierane są kolejne miejsca pracy, właściciel terenu otrzymuje zań zapłatę a inwestor rozwija swoje przedsiębiorstwo.

, , ,

Related posts

Latest posts

Które części powinno się często zmieniać w samochodzie ciężarowym?

Powszechnie wiadomo, że w szerokim zakresie pojmowany transport stanowi niesłychanie znaczącą część naszej gospodarki. Mowa w tym miejscu zarówno o przewozie osób, pomiędzy różnymi lokalizacjami, ale i towarów, bez których nie zdołalibyśmy odpowiednio egzystować. Można wręcz odważnie zaryzykować ustaleniem, że jeśli transport pomiędzy różnorodnymi firmami dostarczającymi nam produkty miałby przestać efektywnie działać, to efekt takiej decyzji odczulibyśmy niezmiernie szybko.

Do czego wykorzystuje się żaroodporne szkło?

Gdy marzymy o kominku nie zastanawiamy się nad tym, że jest w nim szkło żaroodporne. Jednak prawda jest taka, że jedynie tego rodzaju szkło może zostać zamontowane w kominkach. Wiadomo, że temperatura w kominku jest bardzo wysoka, a jeżeli stworzeniu zamknięcia do kominka, to trzeba wybrać do niego właściwe szkło. Producenci tego typu szkła m.in. sprzedają owe szkło hurtowo dla firm tworzących zamykane kominki, ale też my samodzielnie jesteśmy w stanie kupić takie szkło stworzone na wymiar właśnie dla nas.