Możliwości transportu materiałów w produkcji
Jeśli posiadasz firmę budowlaną to pewnie widziałeś maszyny magazynowe. Jak to w tym przemyśle obsługującej dystrybucję towaru, potrzebna jest taśma produkcyjna. Większość firm używa wózki paletowe, stojaki magazynowe i wiele innych specjalistycznych urządzeń.
Skuteczna linia przeładunkowa potrzebuje dodatkowo przenośniki rolkowe Dla osób spoza branży dziwnie może się to kojarzyć. Nie są to pojazdy, ale systemy umożliwiające przetransportowanie produktu z jednej linii na drugą na rolkach – podobnie do systemu taśmowego.Korzyścią takiej technologii jest przede wszystkim mobilność urządzenia. Z reguły maszyna przypomina wyglądem do ławy z obrotowymi rolkami. System można niezależnie skręcać pod różnym nachyleniem, dopasowując odpowiednią wysokość i łącząc z innymi transporterami. Kolejnym walorem jest możliwość dołączenia napędu umożliwiającego kontrolowany obrót rolek. Wiadomo tam gdzie jest to niezbędne – na niektórych obcinkach do przeniesienia wystarczy grawitacja i równia pochyła. Niestety wadą. Rolki mają nie wymienialną po zakupie szerokość, co stanowi pewne ograniczenie dla w bardzo elastycznej produkcji i wymaga wymiany dla przedmiotów o zbyt dużym przekroju. Pomimo tej wady jest to bardzo wygodny system i do tego szybki w montażu. Z resztą gdyby nie byłoby to przetestowane rozwiązanie, to tak wiele firm nie używałoby go.
Drugie – Systemy transportu – Systemy transportu wewnętrznego] rozwiązanie stanowią tzw. żmijki. Większości kojarzy się to z drutem do udrażnianie rur. Poza tej potocznej nazwy, żmijki także odnoszą się do sposobów transportu. Chodzi tu o przepływ półpłynnych materiałów. Klasycznie urządzenie to przypomina (szczegółyna ten temat> http://hmlnosewicz.pl)rura ze stożkowatym lejem przy początku. W rzeczywistości to bardziej skomplikowana konstrukcja. Wewnątrz cylindra znajduje jest długi wał. Ludzie korzystający ze tego typu urządzeń określają to, jako przenośnik ślimakowy. Gdzie można to wykorzystać np. w rolnictwie do transportowania zboża do silosów albo w budownictwie do nasypywania cementu.
Niekoniecznie musi to być tylko „rura”, w skład może wchodzi ruchomy stelaż pozwalający pochylać żmijkę. Ponadto istnieje możliwość skręcania ze sobą wielu przenośników. Szybko się przekonujemy zastosowanie znajdziemy w niektórych tylko pracach. Dystrybucja zarówno przenośników ślimakowych czy transporterów jest głównie kierowana do rolnictwa i produkcji.