Kiedy w Polsce nadal jest chłodno, trzeba uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy rodak marzy już o tym, by w końcu zaczęło być ciepło. Kupmy więc bilety na samolot do Larnaki.
Może nie każdy z nas słyszał o Larnace, ponieważ nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże mamy tam połączenia lotnicze z naszego kraju i już po kilku godzinach możemy cieszyć się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście znajduje się piękna promenada wzdłuż plaży oraz kilka ciekawych miejsce wartych odwiedzenia. Możemy na przykład obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeśli chcemy na Cyprze spędzić więcej aniżeli cztery dni, to dobrze byłoby, byśmy wypożyczyli Auto i zwiedzili więcej. Larnaka wydaje się być wprost wymarzonym punktem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale także do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie wyspy. I tak przykładowo można zobaczyć symboliczne miejsce narodzin pięknej Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam cudownie. Możemy podziwiać widoki oraz skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tam warto odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny willi oraz przepiękne mozaiki, i Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może trzeba wjechać do środka wyspy. Górski Cypr jest w stu procentach inny niż nadmorskie miasta. Tu życie toczy się leniwie w malutkich wioskach.

W restauracyjkach wypijemy świetną kawę i przekąsimy też smakowite specjały.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych treści na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę – kliknij po więcej (https://www.hotelmikolajki.pl/) w poniższy link i ciesz się tekstem.

Tubylcy pewnie będą się nam przyglądać z ciekawością, gdyż nie zapuszcza się w te rejony zbyt dużo obcokrajowców.

, , ,

Related posts

Latest posts

Wynajem busów oraz autokarów w stolicy

Na różnych sieciowych portalach możemy prosto wyselekcjonować przydatne dla siebie informacje odnośnie cen przewozów. Mają miejsce sytuacje, gdy klienci indywidualni oraz ogólnie firmy muszą skorzystać z wynajmu większego pojazdu.

Jak znakomicie wiadomo wesela Kielce cieszą się bardzo dużą renomą wśród młodych par

Współcześnie chyba nie ma tak ważnej rzeczy, jak posiadanie własnej rodziny, czyli kogoś nam bliźniego, z kim będziemy zdołali spędzać każdy wolny czas i kto będzie dla nas wsparciem niekiedy w najtrudniejszych okolicznościach. Jest to wyjątkowo znaczące, dlatego że człowiek nie jest samotną wyspą i do typowego funkcjonowania musi mieć kogoś drugiego, kto będzie dla niego podparciem i w licznych momentach będzie mu po prostu niezbędny.

Czujnik zegarowy bardzo często jest stosowany

W laboratoriach korzystamy z przeróżnego rodzaju urządzeń, które muszą być niesamowicie dokładne. Nawet najmniejsze zabrudzenia, albo usterka, mogą prowadzić do tego, że uzyskamy nieprawidłowy wynik.