Kiedy w Polsce nadal jest chłodno, trzeba uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy rodak marzy już o tym, by w końcu zaczęło być ciepło. Kupmy więc bilety na samolot do Larnaki.
Może nie każdy z nas słyszał o Larnace, ponieważ nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże mamy tam połączenia lotnicze z naszego kraju i już po kilku godzinach możemy cieszyć się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście znajduje się piękna promenada wzdłuż plaży oraz kilka ciekawych miejsce wartych odwiedzenia. Możemy na przykład obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeśli chcemy na Cyprze spędzić więcej aniżeli cztery dni, to dobrze byłoby, byśmy wypożyczyli Auto i zwiedzili więcej. Larnaka wydaje się być wprost wymarzonym punktem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale także do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie wyspy. I tak przykładowo można zobaczyć symboliczne miejsce narodzin pięknej Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam cudownie. Możemy podziwiać widoki oraz skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tam warto odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny willi oraz przepiękne mozaiki, i Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może trzeba wjechać do środka wyspy. Górski Cypr jest w stu procentach inny niż nadmorskie miasta. Tu życie toczy się leniwie w malutkich wioskach.

W restauracyjkach wypijemy świetną kawę i przekąsimy też smakowite specjały.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych treści na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę – kliknij po więcej (https://www.hotelmikolajki.pl/) w poniższy link i ciesz się tekstem.

Tubylcy pewnie będą się nam przyglądać z ciekawością, gdyż nie zapuszcza się w te rejony zbyt dużo obcokrajowców.

, , ,

Related posts

Latest posts

Wiedeń – jak znaleźć najlepsze atrakcje?

Wiedeń to miasto położone w Austrii, które ma naprawdę wiele do zaoferowania zarówno jego mieszkańcom, jak również wszystkim ludziom "z zewnątrz", czyli turystom, którzy bardzo często wybierają to piękne miasto na cel swojej podróży. Długo by opowiadać na temat jego historii, bo jest bardzo bogata i każdy jej fragment zasługuje na nawet nie jeden, ale kilka tekstów, lecz dzisiaj będzie o czymś innym, czymś bardziej "obecnym", czyli nadal istniejących zabytkach, których w Wiedniu musimy wiedzieć, jest naprawdę sporo.

Właściwe posiłki

Wrocław to gród ludzi młodych, mieszczą się największe uczelnie w Kraju, jakie kumulują tysiące studentów i osób szukających pracy. Miejsce w jakim można przyzwoicie zjeść, potańczyć i spotkać się z kolegami, atrakcyjnie spędzając wolny czas.

Gdzie na odpoczynek nad Morzem Bałtyckim? Garść wskazówek, o których nie wiedziałeś

Polskie morze to doskonała alternatywa, jeśli chodzi o spędzenie letniego urlopu. Nadmorskie kurorty prezentują różnorodną ofertę rozrywkową i noclegową w zależności od rozmiarów i lokalizacji. Istnieją w kraju miejsca słynące z bardzo zadbanych i urokliwych plaż. Za to niejednokrotnie zdarza się tak, że najbardziej oblegane i popularne nadmorskie miejscowości mają bardzo wąską i krótką plażę. Tak jest przykładowo w Sopocie. Oprócz tego modne miejscowości są zwykle niezwykle tłoczne, co utrudnia wypoczywanie.