Kiedy w Polsce nadal jest chłodno, trzeba uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy rodak marzy już o tym, by w końcu zaczęło być ciepło. Kupmy więc bilety na samolot do Larnaki.
Może nie każdy z nas słyszał o Larnace, ponieważ nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże mamy tam połączenia lotnicze z naszego kraju i już po kilku godzinach możemy cieszyć się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście znajduje się piękna promenada wzdłuż plaży oraz kilka ciekawych miejsce wartych odwiedzenia. Możemy na przykład obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeśli chcemy na Cyprze spędzić więcej aniżeli cztery dni, to dobrze byłoby, byśmy wypożyczyli Auto i zwiedzili więcej. Larnaka wydaje się być wprost wymarzonym punktem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale także do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie wyspy. I tak przykładowo można zobaczyć symboliczne miejsce narodzin pięknej Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam cudownie. Możemy podziwiać widoki oraz skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tam warto odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny willi oraz przepiękne mozaiki, i Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może trzeba wjechać do środka wyspy. Górski Cypr jest w stu procentach inny niż nadmorskie miasta. Tu życie toczy się leniwie w malutkich wioskach.

W restauracyjkach wypijemy świetną kawę i przekąsimy też smakowite specjały.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych treści na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę – kliknij po więcej (https://www.hotelmikolajki.pl/) w poniższy link i ciesz się tekstem.

Tubylcy pewnie będą się nam przyglądać z ciekawością, gdyż nie zapuszcza się w te rejony zbyt dużo obcokrajowców.

, , ,

Related posts

Latest posts

Propozycja na wakacje o każdej porze roku? Używanie czasu wolnego w domkach. Równie popularne w górach, jak i na na Mazurach.

Jest taki sposób na wolne, który pozwala nie tyle iż zregenerować się, to także korzystać z blasków natury. Zbudowanie dla siebie miejsca w którym czas płynie wolnej jest dobre i dla naszego mózgu i dla ciała. Od pracy, szkoły i dnia codziennego należy od czasu do czasu odpocząć. Znalezienie dla siebie spokojnego miejsca, w którym można uciec od wszystkiego będzie cudownym wyborem.

Kurtki rodzaju softshell – czyli, dla jakiej osoby oraz po co? – rozterki dziewczyny

Czym dokładnie jest softshell? Dlaczego jest używany wewnątrz kurtkach? Gdzie istnieje możliwość takiego typu kurtki kupić i ile mają możliwość nas kosztować? Dla kogo tak właściwie tego konkretnego typu kurtka jest przeznaczona? To wszystko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając najmniejszego problemiku znajdziesz wewnątrz naszego nowego - świeżo napisanego - artykuliku!

Jak możemy użytkować podnośnik widłowy?

Wózki widłowe pozwalają usprawnić roboty mające związek z rozładowaniem, przewożeniem oraz przechowywaniem materiałów o dużej masie, nawet kilkudziesięciu ton. W zależności od rodzaju ekwipunku oraz miejsca wykonywanej pracy stosuje się właściwy typ wózka. Wózek widłowy jest to potoczna nazwa wózka jezdniowego podnośnikowego, będącego kołowym pojazdem mechanicznym o raczej prostej konstrukcji. Wózki widłowe możemy podzielić na wiele modeli, w zależności od przyjętego wyznacznika.