Kiedy w Polsce nadal jest chłodno, trzeba uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy rodak marzy już o tym, by w końcu zaczęło być ciepło. Kupmy więc bilety na samolot do Larnaki.
Może nie każdy z nas słyszał o Larnace, ponieważ nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże mamy tam połączenia lotnicze z naszego kraju i już po kilku godzinach możemy cieszyć się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście znajduje się piękna promenada wzdłuż plaży oraz kilka ciekawych miejsce wartych odwiedzenia. Możemy na przykład obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeśli chcemy na Cyprze spędzić więcej aniżeli cztery dni, to dobrze byłoby, byśmy wypożyczyli Auto i zwiedzili więcej. Larnaka wydaje się być wprost wymarzonym punktem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale także do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie wyspy. I tak przykładowo można zobaczyć symboliczne miejsce narodzin pięknej Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam cudownie. Możemy podziwiać widoki oraz skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tam warto odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny willi oraz przepiękne mozaiki, i Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może trzeba wjechać do środka wyspy. Górski Cypr jest w stu procentach inny niż nadmorskie miasta. Tu życie toczy się leniwie w malutkich wioskach.

W restauracyjkach wypijemy świetną kawę i przekąsimy też smakowite specjały.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych treści na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę – kliknij po więcej (https://www.hotelmikolajki.pl/) w poniższy link i ciesz się tekstem.

Tubylcy pewnie będą się nam przyglądać z ciekawością, gdyż nie zapuszcza się w te rejony zbyt dużo obcokrajowców.

, , ,

Related posts

Latest posts

Do czego wykorzystuje się żaroodporne szkło?

Gdy marzymy o kominku nie zastanawiamy się nad tym, że jest w nim szkło żaroodporne. Jednak prawda jest taka, że jedynie tego rodzaju szkło może zostać zamontowane w kominkach. Wiadomo, że temperatura w kominku jest bardzo wysoka, a jeżeli stworzeniu zamknięcia do kominka, to trzeba wybrać do niego właściwe szkło. Producenci tego typu szkła m.in. sprzedają owe szkło hurtowo dla firm tworzących zamykane kominki, ale też my samodzielnie jesteśmy w stanie kupić takie szkło stworzone na wymiar właśnie dla nas.

Czy bardziej się opłaca naczepę wynająć, leasingować czy kupić na kredyt?

Transport i logistyka są jednymi z istotnych dziedzin funkcjonowania każdej działalności gospodarczej. Nie wystarczy przecież wyprodukować danego wyrobu, trzeba go jeszcze dowieść pod wskazane miejsce. I trzeba to uczynić na czas, bo w przeciwnym wypadku przedsiębiorstwo nie wywiąże się z warunków kontraktu. Konsekwencje będą nie tylko finansowe, takie jak: utrata stałego klienta czy kary przewidziane w umowie.