Dlaczego warto odwiedzić rejon Podhala? Czy trasy górskie to główna atrakcja tego rejonu?

Wśród wielu pomysłów na spędzenie wolnego czasu pojawia się często jeden ogromnie interesujący. Chodzi o rejon Podhala, które zapewnia całą masę miejsc ciekawych zarówno pod względem przyrodniczym, zabytkowym jak też kulturowym. Co jest takiego w tym miejscu, iż ściąga rok w rok tylu przyjezdnych?

narciarz na stoku

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
W rejonie Podhale jest tak dużo interesujących miejsc, iż tak naprawdę wybierając się w ten rejon można spędzić czas na wiele sposobów. Znajdziemy na Podhalu sporo górskich miejscowości z góralskimi tradycjami. Z pewnością wiele osób słyszało o miejscowościach takich jak Czarny Dunajec oraz Biały Dunajec albo też Poronin. Mnogość ścieżek turystycznych sprawia, iż amatorzy pieszych wycieczek będą mieli w tym miejscu jakby raj. Bliska odległość od Tatr i Zakopanego to dodatkowa zachęta, bo czasem zdarza się, iż tym bardziej w sezonie trudno dostać jakieś sensowne miejsce do spania w obleganych przez turystów miejscowościach. Natomiast w spokojniejszym Podhalu na pewno znajdziemy nocleg w takim miejscu, iż uda nam się fantastycznie wypocząć- Pokoje Gościnne „U Anny”.

Górskie krajobrazy to jedno, ale jeśli ktoś uwielbia wakacje nad wodą, to z pewnością będzie zadowolony z bliskiej odległości Jeziora Czorsztyńskiego. Mowa o zbiorniku wodnym zaporowym, stworzonym na rzece Dunajec. Na jednym z brzegów tego jeziora mamy piękny Zamek w Niedzicy, jaki jest kolejną, wyjątkową atrakcją wartą odwiedzin. Zamek ten pochodzi z okresu Średniowiecza i pełen majestatu góruje nad zbiornikiem wodnym. Z drugiej strony Dunajca, na skarpie można oglądać ruiny Zamku w Czorsztynie. Jak widać tereny te, to również różne ciekawe z historycznego punktu widzenia zabytki, których nie możemy ominąć przyjeżdżając na Podhale. Oprócz tego przepiękna architektura drewniana, tak sakralna jak również świecka będzie czymś, co zainteresuje wiele osób.

góry, krajobraz

Autor: minniemouseaunt
Źródło: http://www.flickr.com
Ze znalezieniem miejsc noclegowych nie powinno być problemu, ponieważ gdy chodzi o noclegi Nowy Targ czyli największa miejscowość Podhala zapewnia duży wybór noclegów- nocowanie nowy targ. Wybór jest faktycznie bardzo duży. Od zwykłych, wygodnych pensjonatów, które znajdziemy po atrakcyjnych cenach, aż po hotele z najwyższej półki dla turystów bardziej wybrednych, jakie zapewniają wszelkie wygody przyjeżdżającym w odwiedziny gościom.

,

Related posts

Gdzie na odpoczynek nad Morzem Bałtyckim? Garść wskazówek, o których nie wiedziałeś

Polskie morze stanowi świetną alternatywę, jeśli chodzi o spędzenie letniego urlopu. Nadmorskie kurorty prezentują różnorodną ofertę rozrywkową i noclegową w zależności od wielkości i lokalizacji. Są w kraju miejsca znane z wyjątkowo zadbanych i urokliwych plaż. Natomiast niejednokrotnie zdarza się tak, że najbardziej oblegane i popularne nadmorskie kurorty posiadają bardzo wąską i krótką plażę. Tak jest przykładowo w Sopocie. Ponadto popularne kurorty są w większości przypadków bardzo zatłoczone, co utrudnia odpoczynek.

Jak nie do Egiptu, to gdzie? Jak światowy terroryzm zmienił szlaki pokonywane przez polskich turystów

Zamorskie wojaże od wieków fascynowały polskich i europejskich turystów - bądź co bądź w naszym kraju pogoda jest kapryśna, a koszty noclegu i wyżywienia dość wielkie. Dodatkowo chyba każdy chce zobaczyć egzotyczne pejzaże i przynajmniej raz w życiu pobyć bliżej Równika. Ogromną popularnością w dalszym ciągu cieszą się śródziemnomorskie krainy, choć ostatnimi czasy rząd odradza podróże w te rejony, a ściślej do Egiptu bądź Maroka, z uwagi na zagrożenie terrorystyczne. Rzecz jasna nie każdy wczasowicz jest panikarzem, lecz cóż szkodzi przemyśleć inne cele podróży.

Darłowo – miejsce na wakacyjny odpoczynek w 2014r.

Darłowo to słynna miejscowość wczasowa, wielokrotnie wybierana na wakacje nad Bałtykiem. Położona jest u ujścia rzeki Wieprzy. Posiada dwie główne części: Darłówko i Racisław. Każdy to już teraz planuje wczasy może pomału rezerwować domki letniskowe. Darłowo czeka już bowiem na wczasowiczów.

Latest posts

Które części powinno się często zmieniać w samochodzie ciężarowym?

Powszechnie wiadomo, że w szerokim zakresie pojmowany transport stanowi niesłychanie znaczącą część naszej gospodarki. Mowa w tym miejscu zarówno o przewozie osób, pomiędzy różnymi lokalizacjami, ale i towarów, bez których nie zdołalibyśmy odpowiednio egzystować. Można wręcz odważnie zaryzykować ustaleniem, że jeśli transport pomiędzy różnorodnymi firmami dostarczającymi nam produkty miałby przestać efektywnie działać, to efekt takiej decyzji odczulibyśmy niezmiernie szybko.

Do czego wykorzystuje się żaroodporne szkło?

Gdy marzymy o kominku nie zastanawiamy się nad tym, że jest w nim szkło żaroodporne. Jednak prawda jest taka, że jedynie tego rodzaju szkło może zostać zamontowane w kominkach. Wiadomo, że temperatura w kominku jest bardzo wysoka, a jeżeli stworzeniu zamknięcia do kominka, to trzeba wybrać do niego właściwe szkło. Producenci tego typu szkła m.in. sprzedają owe szkło hurtowo dla firm tworzących zamykane kominki, ale też my samodzielnie jesteśmy w stanie kupić takie szkło stworzone na wymiar właśnie dla nas.