Czy bardziej się opłaca naczepę wynająć, leasingować czy kupić na kredyt?

Logistyka i transport są jednymi z kluczowych płaszczyzn funkcjonowania każdej firmy. Nie wystarczy wszakże wyprodukować konkretnego wyrobu, powinno się go jeszcze dowieść pod wskazany adres. I powinno się to uczynić na czas, ponieważ w przeciwnym wypadku przedsiębiorstwo nie wywiąże się z warunków kontraktu. Konsekwencje będą nie tylko finansowe, takie jak: kary zawarte w kontrakcie czy utrata stałego klienta.

Tiry, transport

Autor: iStock
Źródło: T.S.H. POLMAR

Biznes może oprócz gotówki stracić coś znaczenie cenniejszego: zaufanie klientów i dobrą reputację na rynku. Nie jest przecież tajemnicą, że najwartościowsi kontrahenci to ci, którzy trafili do danej instytucji z polecenia. A nikt nie poleci interesu, który nie jest w stanie dotrzymać warunków umowy. Dlatego zadbanie o terminowy transport jest szczytowym aspektem tworzenia dobrego wizerunku.

W czasach kryzysu każde przedsiębiorstwo szuka oszczędności. Jeśli myśli się o nabyciu czy wzięciu w leasing naczepy, to trzeba, aby to była nowa naczepa. Nowy sprzęt dobrej marki da więcej oszczędności, niż nabycie naczepy czy ciężarówki, które będą używane i awaryjne – szczegóły. Ciągłe awarie, jak to było już napisane powyżej, mogą być przyczyną dużych strat gotówkowych. Czy mimo to warto brać kredyt przy obecnej sytuacji w sektorze kredytowym? Na chwilę obecną nie jest łatwo taki kredyt uzyskać, gdyż banki boją się plajty danej firmy. A jeśli uda się zyskać taki kredyt, to niekoniecznie biznes podoła jego spłacie.

Może więc wskazane jest pomyśleć nad tym, co określamy jako „wynajem chłodni”. Wypożyczalnia naczep http://www.mtc-rental.pl/wynajem-naczep.html/rym stanie, które mogą służyć jak nowe. Wynajmując nie ponosi się tak kolosalnego ryzyka i takich kosztów, jak w przypadku zakupu na kredyt. Oprócz tego posiada się stały nadzór doradczy i techniczny, a także obsługę serwisową. Naczepy powinny posiadać aktualne badanie techniczne, ubezpieczenie i Certyfikat Celny. Komu się to wynajęcie opłaca (więcej na tej stronie)? Przede wszystkim tym interesom, które posiadają zapotrzebowanie na bardzo krótki okres. Czasem tylko do wykonania pojedynczego przewozu. Ale nie tylko wtedy ma on uzasadnienie, ponieważ zadłużanie kredytowe musi być zawsze ostatecznym rozwiązaniem, z uwagi na wysokość rat kredytu.

Related posts

Jak możemy użytkować podnośnik widłowy?

Wózki widłowe pozwalają usprawnić roboty mające związek z rozładowaniem, przewożeniem oraz przechowywaniem materiałów o dużej masie, nawet kilkudziesięciu ton. W zależności od rodzaju ekwipunku oraz miejsca wykonywanej pracy stosuje się właściwy typ wózka. Wózek widłowy jest to potoczna nazwa wózka jezdniowego podnośnikowego, będącego kołowym pojazdem mechanicznym o raczej prostej konstrukcji. Wózki widłowe możemy podzielić na wiele modeli, w zależności od przyjętego wyznacznika.

Kiedy potrzebujemy coś ciężkiego przetransportować

Stawiając budynek powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, dlatego że wznoszenie nowej budowli to proces długotrwały i zawiły. "Pod górkę" możemy mieć już na etapie wstępnym, podczas organizowania spraw formalno-prawnych. Pozwolenie na budowę to rzecz podstawowa. Niestety, w polskich urzędach czas upływa chyba w całkiem innym tempie niż poza ich murami, jednakże jeżeli inwestorowi nie brakuje samozaparcia - z całą pewnością poradzi sobie z podobnymi formalnymi kwestiami.

Transport ciężarówkami w kraju- w jaki sposób przewozić produkty?

Transport ciężarowy w Polsce jest ogromnie rozpowszechnioną formą przenoszenia produktów. Ze względu na przynależność kraju do strefy Schengen, można bardzo łatwo przewozić najróżniejsze dobra z oddalonych zakątków Unii Europejskiej bez dodatkowych dokumentów. Usługi przewozowe tego rodzaju odznaczają się niską ceną, niezbyt długim czasem realizacji zamówienia, jednak przy zachowaniu dużej terminowości.

Latest posts

Propozycja na wakacje o każdej porze roku? Używanie czasu wolnego w domkach. Równie popularne w górach, jak i na na Mazurach.

Jest taki sposób na wolne, który pozwala nie tyle iż zregenerować się, to także korzystać z blasków natury. Zbudowanie dla siebie miejsca w którym czas płynie wolnej jest dobre i dla naszego mózgu i dla ciała. Od pracy, szkoły i dnia codziennego należy od czasu do czasu odpocząć. Znalezienie dla siebie spokojnego miejsca, w którym można uciec od wszystkiego będzie cudownym wyborem.

Kurtki rodzaju softshell – czyli, dla jakiej osoby oraz po co? – rozterki dziewczyny

Czym dokładnie jest softshell? Dlaczego jest używany wewnątrz kurtkach? Gdzie istnieje możliwość takiego typu kurtki kupić i ile mają możliwość nas kosztować? Dla kogo tak właściwie tego konkretnego typu kurtka jest przeznaczona? To wszystko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając najmniejszego problemiku znajdziesz wewnątrz naszego nowego - świeżo napisanego - artykuliku!

Jak możemy użytkować podnośnik widłowy?

Wózki widłowe pozwalają usprawnić roboty mające związek z rozładowaniem, przewożeniem oraz przechowywaniem materiałów o dużej masie, nawet kilkudziesięciu ton. W zależności od rodzaju ekwipunku oraz miejsca wykonywanej pracy stosuje się właściwy typ wózka. Wózek widłowy jest to potoczna nazwa wózka jezdniowego podnośnikowego, będącego kołowym pojazdem mechanicznym o raczej prostej konstrukcji. Wózki widłowe możemy podzielić na wiele modeli, w zależności od przyjętego wyznacznika.