Co trzeba oglądać w Pieninach?

Pieniny, och te Pieniny. Przywołują na myśl bezkres połonin, kapryśną pogodę na szlakach, mozaikę wielu kultur, pienińskie biesy i anioły, pienińską muzykę a także przede wszystkim te oszałamiające pienińskie piękno. Czy uda nam się zgromadzić w jednym tekście wszystko, czego możemy doznać w Pieninach? Zapewne nie, ale spróbujemy. Pieniny to nie wyłącznie miejsca, jakie warto odwiedzić. O lokalizacjach napisano już wiele. Toteż na naszej liście nie znajdziesz miejsc, a rzeczy, które warto zrobić w Pieninach.

Pierwsze co najlepiej zaplanować po przyjeździe, to wgramolić się na połoniny. Przy założeniu, że nie leje.

zamek niedzica

Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu
Mówią, że przereklamowane. Powiadają, iż schodzone. Mówią, iż sporo podróżników. Niech szwargoczą – psy szczekają, karawana jedzie na przód. Ponieważ bardzo dużo podróżników, znaczy – warto to widzieć. Jeśli jeszcze ani razu nie byłeś na połoninie pienińskiej wybierz szlak na Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską, albo obie równocześnie.

Zdobądź Tarnicę. Tarnica to najwyższy szczyt w Pieninach. Jest piękna tak z dołu jak też z góry. Tam też musisz pójść. Na Tarnicę wchodzą nawet pielgrzymki. Przyjechać w Pieniny i nie wdrapać się na Tarnicę, jest jak wybrać się do Rzymu i nie widzieć Kaplicy Sykstyńskiej. Warto, chociażby nie wiem co mówili. A następnie wybrać się dalej, poprzez połoniny i Halicz, i zejść w Wołosatem. Przepiękny szlak! Wybierz się również na inny szlak pieniński. Caryńska zdobyta? Tarnica zdobyta? To pora na dalsze szlaki. Polecamy ten na Bukowe Berdo. A może postawisz na Wielką albo Małą Rawkę względnie Pasmo Graniczne?

Rower (Rower trekkingowy) w Pieninach? Zawsze Poczuj koniecznie pienińską mgłę i zapach rosy. Pieniny pachną pięknie.

Jak sądzisz? Czy znajdziesz dane na opisywany temat? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (https://www.eccoholiday.com/lato_2016/) i odszukaj informacje tutaj.

W szczególności mokre Pieniny. Poczuć pienińską mgłę a także woń rosy – nieocenione.

góry - Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Co nam proponują pensjonaty w Pieninach. Naturalnie oferują one noclegi w pokojach urokliwych domkach – zobacz naszą ofertę. Odkryjemy wśród nich także sporo gospodarstw agroturystycznych organizujących dla swych gości kuligi zimową porą lub połowy ryb w lecie. Również biesiady przy ognisku wieczorową godziną.

Related posts

Wyjazd do SPA szansą na wspaniały wypad weekendowy

W dzisiejszych czasach pokaźna większość osób rzuca się w wir obowiązków związanych z miejscem pracy lub prowadzeniem domu i często nie możemy nawet odszukać wolnej chwili, by wypocząć. Ten ciągły pęd sprawia, że jesteśmy przemęczeni i nie mamy na nic siły.

Fascynujące i tanie eskapady studenckie

Wyjazdy studenckie cieszą się współcześnie dużą popularnością i dużo osób decyduje się na taki wypad ze znajomymi z uczelni. Jednakże jak to bywa w wypadku studentów nierzadko cierpią oni na brak niezbędnych funduszy, co więc uczynić jeżeli wspólnie z przyjaciółmi planujesz wyjazd studencki, lecz przede wszystkim zależy wam na znalezieniu ciekawej i niedrogiej oferty?

Latest posts

Kiedy potrzebujemy coś ciężkiego przetransportować

Stawiając budynek powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, dlatego że wznoszenie nowej budowli to proces długotrwały i zawiły. "Pod górkę" możemy mieć już na etapie wstępnym, podczas organizowania spraw formalno-prawnych. Pozwolenie na budowę to rzecz podstawowa. Niestety, w polskich urzędach czas upływa chyba w całkiem innym tempie niż poza ich murami, jednakże jeżeli inwestorowi nie brakuje samozaparcia - z całą pewnością poradzi sobie z podobnymi formalnymi kwestiami.

Transport ciężarówkami w kraju- w jaki sposób przewozić produkty?

Transport ciężarowy w Polsce jest ogromnie rozpowszechnioną formą przenoszenia produktów. Ze względu na przynależność kraju do strefy Schengen, można bardzo łatwo przewozić najróżniejsze dobra z oddalonych zakątków Unii Europejskiej bez dodatkowych dokumentów. Usługi przewozowe tego rodzaju odznaczają się niską ceną, niezbyt długim czasem realizacji zamówienia, jednak przy zachowaniu dużej terminowości.

Wiedeń – jak znaleźć najlepsze atrakcje?

Wiedeń to miasto położone w Austrii, które ma naprawdę wiele do zaoferowania zarówno jego mieszkańcom, jak również wszystkim ludziom "z zewnątrz", czyli turystom, którzy bardzo często wybierają to piękne miasto na cel swojej podróży. Długo by opowiadać na temat jego historii, bo jest bardzo bogata i każdy jej fragment zasługuje na nawet nie jeden, ale kilka tekstów, lecz dzisiaj będzie o czymś innym, czymś bardziej "obecnym", czyli nadal istniejących zabytkach, których w Wiedniu musimy wiedzieć, jest naprawdę sporo.

Które części powinno się często zmieniać w samochodzie ciężarowym?

Powszechnie wiadomo, że w szerokim zakresie pojmowany transport stanowi niesłychanie znaczącą część naszej gospodarki. Mowa w tym miejscu zarówno o przewozie osób, pomiędzy różnymi lokalizacjami, ale i towarów, bez których nie zdołalibyśmy odpowiednio egzystować. Można wręcz odważnie zaryzykować ustaleniem, że jeśli transport pomiędzy różnorodnymi firmami dostarczającymi nam produkty miałby przestać efektywnie działać, to efekt takiej decyzji odczulibyśmy niezmiernie szybko.