Co trzeba oglądać w Pieninach?

Pieniny, och te Pieniny. Przywołują na myśl bezkres połonin, kapryśną pogodę na szlakach, mozaikę wielu kultur, pienińskie biesy i anioły, pienińską muzykę a także przede wszystkim te oszałamiające pienińskie piękno. Czy uda nam się zgromadzić w jednym tekście wszystko, czego możemy doznać w Pieninach? Zapewne nie, ale spróbujemy. Pieniny to nie wyłącznie miejsca, jakie warto odwiedzić. O lokalizacjach napisano już wiele. Toteż na naszej liście nie znajdziesz miejsc, a rzeczy, które warto zrobić w Pieninach.

Pierwsze co najlepiej zaplanować po przyjeździe, to wgramolić się na połoniny. Przy założeniu, że nie leje.

zamek niedzica

Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu
Mówią, że przereklamowane. Powiadają, iż schodzone. Mówią, iż sporo podróżników. Niech szwargoczą – psy szczekają, karawana jedzie na przód. Ponieważ bardzo dużo podróżników, znaczy – warto to widzieć. Jeśli jeszcze ani razu nie byłeś na połoninie pienińskiej wybierz szlak na Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską, albo obie równocześnie.

Zdobądź Tarnicę. Tarnica to najwyższy szczyt w Pieninach. Jest piękna tak z dołu jak też z góry. Tam też musisz pójść. Na Tarnicę wchodzą nawet pielgrzymki. Przyjechać w Pieniny i nie wdrapać się na Tarnicę, jest jak wybrać się do Rzymu i nie widzieć Kaplicy Sykstyńskiej. Warto, chociażby nie wiem co mówili. A następnie wybrać się dalej, poprzez połoniny i Halicz, i zejść w Wołosatem. Przepiękny szlak! Wybierz się również na inny szlak pieniński. Caryńska zdobyta? Tarnica zdobyta? To pora na dalsze szlaki. Polecamy ten na Bukowe Berdo. A może postawisz na Wielką albo Małą Rawkę względnie Pasmo Graniczne?

Rower (Rower trekkingowy) w Pieninach? Zawsze Poczuj koniecznie pienińską mgłę i zapach rosy. Pieniny pachną pięknie.

Jak sądzisz? Czy znajdziesz dane na opisywany temat? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (https://www.eccoholiday.com/lato_2016/) i odszukaj informacje tutaj.

W szczególności mokre Pieniny. Poczuć pienińską mgłę a także woń rosy – nieocenione.

góry - Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Co nam proponują pensjonaty w Pieninach. Naturalnie oferują one noclegi w pokojach urokliwych domkach – zobacz naszą ofertę. Odkryjemy wśród nich także sporo gospodarstw agroturystycznych organizujących dla swych gości kuligi zimową porą lub połowy ryb w lecie. Również biesiady przy ognisku wieczorową godziną.

Related posts

Właściwe posiłki

Wrocław to gród ludzi młodych, mieszczą się największe uczelnie w Kraju, jakie kumulują tysiące studentów i osób szukających pracy. Miejsce w jakim można przyzwoicie zjeść, potańczyć i spotkać się z kolegami, atrakcyjnie spędzając wolny czas.

Od lat z powodzeniem prowadzisz hotel

Niezwykle troszczysz się o to, by Twoi goście zawsze wyjeżdżali stąd usatysfakcjonowani. Dokładasz wszelkich starań, by pobyt w tym miejscu zawsze przyjemnie im się kojarzył.

Meksyk klimat posiada bardzo miły

Czy rozmyślaliśmy o dalekich podróżach?. Im więcej podróżujemy po świecie, tym więcej rozumiemy oraz tym bardziej przyjaźnie będziemy nastawieni do ludzi. Z tego powodu należy się namyślić nad tym, czy nie udać się w jakąś egzotyczną wyprawę, w czasie której będziemy zwiedzać odległe zakątki świata oraz poznawać w całości obcą nam kulturę.

Udany urlop rodzinny w Karpaczu

Karpacz to bez wątpliwości jeden z najpiękniejszych kurortów górskich Polski. Leży we wschodnich Karkonoszach na wys. 480 - 885 m n.p.m. tuż u podnóża Śnieżki (1602m n.p.m.), najwyższego szczytu Sudetów.

Latest posts

Właściwe posiłki

Wrocław to gród ludzi młodych, mieszczą się największe uczelnie w Kraju, jakie kumulują tysiące studentów i osób szukających pracy. Miejsce w jakim można przyzwoicie zjeść, potańczyć i spotkać się z kolegami, atrakcyjnie spędzając wolny czas.

Gdzie na odpoczynek nad Morzem Bałtyckim? Garść wskazówek, o których nie wiedziałeś

Polskie morze to doskonała alternatywa, jeśli chodzi o spędzenie letniego urlopu. Nadmorskie kurorty prezentują różnorodną ofertę rozrywkową i noclegową w zależności od rozmiarów i lokalizacji. Istnieją w kraju miejsca słynące z bardzo zadbanych i urokliwych plaż. Za to niejednokrotnie zdarza się tak, że najbardziej oblegane i popularne nadmorskie miejscowości mają bardzo wąską i krótką plażę. Tak jest przykładowo w Sopocie. Oprócz tego modne miejscowości są zwykle niezwykle tłoczne, co utrudnia wypoczywanie.