Tag: bezpieczeństwo

bezpieczeństwo

Typy samochodów typu ciężarowego

Nie ma jednego uniwersalnego typu auta ciężarowego. Można się o tym przekonać patrząc poruszając się po naszych ulicach ciężarówki. Różnią się one w dużej mierze ładownością i rodzajem przewożonych zawartości. Po naszych trasach porusza się wielka liczba przeróżnego typu pojazdów mechanicznych. Duża liczba z nich to samochody ciężarowe.

Read more

Czym wyróżniają się opony na lato i zimowe? Dlaczego są tak istotne? Jakie są różnice?

zazwyczajmiewamy niedogodnośćze zmianą opon, czy to z letnich na zimowe, czy odwrotnie. Nie wiadomo, do końca, dlaczego tak jest, ale przecież klarownym jest fakt, że opony mają bardzo istotny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. prawdopodobnie ta nasza nieświadomość wynika z z braku informacji, z małej liczby wiadomości, czym jest opona zimowa a czym opona letnia. Czym się różnią, dlaczego istotne jest to, że nadają się do konkretnej pory roku?

Read more

Co wpływa na wytrzymałość konstrukcji? Jak poddać ocenie jej bezpieczeństwo?

Trzeba mieć świadomość, jak ważną rolę w przypadku budowy różnorodnych konstrukcji ma bezpieczeństwo. Poszczególne wymogi BHP zdecydowanie nie zostały ustalone dla kaprysu, a w związku z tym nie pozostaje nic innego, jak jedynie ich solidnie przestrzegać. Różne konstrukcje wymagają dokładnych projektów, jakie mają zapewnić ich doskonałą żywotność i funkcjonalność.

Read more